Çok Satan Okul Kitapları Hangileridir?

Kitaplar insanlık tarihi boyunca bilgi aktarımı için büyük önem taşımıştır. Bunun yanı sıra birçok kitap çocukların yaş aralığına uygun bir dille yazılmıştır. Hem eğitici hem de eğlendirici çocuk kitapları onları hayata hazırlamış, okullarda en çok önerilen kitaplar haline gelmiştir. Peki en çok satan okul kitapları hangileridir?

Ekim 17, 2023 - 10:44
Ekim 17, 2023 - 10:45
 0  11
Çok Satan Okul Kitapları Hangileridir?
Web Haberleri

Kitaplar insanlık tarihi boyunca bilgi aktarımı için büyük önem taşımıştır. Bunun yanı sıra birçok kitap çocukların yaş aralığına uygun bir dille yazılmıştır. Hem eğitici hem de eğlendirici çocuk kitapları onları hayata hazırlamış, okullarda en çok önerilen kitaplar haline gelmiştir. Peki en çok satan okul kitapları hangileridir? Bu kitapların konuları neler? Hadi birlikte inceleyelim.

Söz Kulağa Yazı Uzağa

Habib Bektaş’ın kaleme aldığı bu eser Türkçenin tarih boyunca gelişimini gençlere aktarmakta. Kitap sözlü kültürümüzü, bu kültürün oluşma sürecini ve mitolojileri ele alarak değerlerimizi çocuklara tanıtıyor. Ayrıca ilgi çekici çizimlere ve keyifli bir anlatım diline sahip. 

Küçük Deniz Kızı

Hans Christian Andersen’in masallarından Küçük Deniz Kızı çok bilinen çocuk kitaplarından biri. Bu hikaye insanların dünyasını merak eden bir deniz kızını anlatıyor. Akıcı dille yazılmış bu kitap ilkokul ve anaokulu öğrencilerine uygun bir anlatıma sahip. Bu sebeple çok satan ve önerilen çocuk kitapları arasında yer almakta.

Zaman Bisikleti

Kitap iki kardeş olan Yağmur ile Damla’nın babalarıyla zaman yolculuğunu anlatıyor. Zamanda binlerce yıl öncesine yolculuk yapan bir bisikletle bu iki kardeş, geçmişteki insanları ve hayatlarını gözlemliyor. Zaman Bisikleti kitabı Bilgin Adalı’nın kalemiyle çok satan okul çağı çocuk kitapları arasında yer almakta.

Mahalle Sineması

9-10 yaş çocuk kitaplarından Mahalle Sineması küçük bir kızın ve arkadaşının hikayesini anlatıyor. Bu ikili sinemaya gitmeyi çok istiyorlar. Ancak para bulamıyorlar. Bu yüzden artist Kenan’ın da yardımıyla bir odunluğa bütün mahalleli için bir sinema salonu kuruyorlar. Sevim Ak’ın bu kitabı hayaller uğruna harcanan emeklerin nasıl yeşerebildiğini göstermekte. 

Mutlu Prens

Ünlü yazarlardan Oscar Wilde’ın Mutlu Prens kitabı, bir heykelin ve bir kırlangıcın hikayesini anlatıyor. Kitapta prensin heykeli ve kırlangıç insanları mutlu etmek için kendilerini feda ediyor. Ancak bu fedakarlık ve yaşananlar acı olsa da sonunda Tanrı tarafından ikisi de mükafatlandırılıyor.

Uçan Sınıf

Kitap, yatılı bir okulun öğrencilerinin Uçan Sınıf adında bir oyun hazırlamak istemesiyle başlıyor. Bu amaçla çıktıkları yolda başlarına gelmeyen kalmıyor. Öğrenciler, arkadaşlıkları sayesinde önlerindeki her zorluğu alt etmeye çalışıyor. Erich Kastner’ın ölümsüz eseri Uçan Sınıf da her dönem en çok satan çocuk kitapları arasında yer almakta. 

Abartma Tozu

Toplumdaki sorunların karakterler ile simgelendiği Abartma Tozu kitabı okurlara farklı bir bakış açısı sağlamakta. Kitap, Şermin Yaşar’ın kalemiyle 10 yaşında bir çocuğun ağzından yazılmış. Bütünüyle abartılı olaylarla ve insanlarla karşılaşan çocuk, bu süreçte neler yaşadığını anlatıyor. 6-8 yaş için uygun bu çocuk kitabı ilginç hikaye örgüsü ile kabalığı ve özellikle tüketimi eleştiriyor. 

Çatıdaki Gezegen

8-12 yaş için uygun çocuk kitaplarından Çatıdaki Gezegen, Ceren ile Serdar’ın hikayesini anlatıyor. Arada bir apartmanlarının çatısında kitap okuyan iki arkadaş bir gün olağanüstü olaylarla karşılaşır. Çocuk kitaplarının usta yazarı Behiç Ak imzasını taşıyan bu kitap hayal etmenin gücünü ve araladığı kapıları anlatıyor. 

Filozof Meşe

Bu kitapta ormandaki eşitsizliği, kendisini ve çevresini sorgulayan küçük bir meşenin hikayesi anlatılıyor. Bu meşe, her şeye rağmen ormanın kaynaklarını sömüren büyük bir meşeye kafa tutuyor. Haksızlığın, hak arayışının ve sorgulayışın anlatıldığı kitap, özellikle son yıllarda en çok satan çocuk kitapları arasında yer almakta.

Yukarıda anlattıklarımıza ek olarak birbirinden güzel başka pek çok çocuk kitabı mevcut. Ancak bu kitapların içerikleri kadar basımlarının ve aldığınız satış kanalının da önemli olduğunu unutmamalısınız. Alışverişlerinizde sorun yaşamamak ve bütçenizi verimli kullanmak için Alternatif Kitap’ta çocuk kitapları ve diğer kategorilerde pek çok fırsat sizleri bekliyor. Online kitap satış sitesi alternatifkitap.com adresini ziyaret ederek bu fırsatlardan yararlanmaya başlayabilirsiniz. 

Bu İçeriğe Tepkiniz Nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow

EXENONLINE EXENONLINE, e-ticaret ve e-ihracat deneyiminin oluşturduğu butik bir e-ticaret ajansıdır.
SEO Doping