En Çok Satan Okul Kitapları Nelerdir?

Kitaplar insanlık tarihi boyunca bilginin aktarımında büyük önem taşımıştır. Ayrıca pek çok kitap çocukların yaş aralığına uygun bir dilde yazılmaktadır.

Ekim 17, 2023 - 10:44
Şubat 12, 2024 - 14:11
 0  36
En Çok Satan Okul Kitapları Nelerdir?

Kitaplar insanlık tarihi boyunca bilginin aktarımında büyük önem taşımıştır. Ayrıca pek çok kitap çocukların yaş aralığına uygun bir dilde yazılmaktadır. Hem eğitici hem de eğlenceli olan çocuk kitapları onları hayata hazırlamış ve okullarda en çok tavsiye edilen kitaplar haline gelmiştir. Peki en çok satan okul kitapları hangileri? Bu kitapların konuları nelerdir? Gelin birlikte inceleyelim.

Söz kulağa yazı uzağa

Habib Bektaş tarafından yazılan bu eser, Türkçenin tarih boyunca gelişimini gençlere aktarmaktadır. Kitapta sözlü kültürümüz, bu kültürün oluşum süreci ve mitolojiler anlatılarak değerlerimiz çocuklara tanıtılıyor. Aynı zamanda ilgi çekici çizimleri ve hoş bir anlatım dili var.

Küçük Denizkızı

Hans Christian Andersen'in masallarından biri olan Küçük Deniz Kızı, en bilinen çocuk kitaplarından biridir. Bu hikaye insanların dünyasını merak eden bir deniz kızının hikayesini anlatıyor. Akıcı bir dille yazılan bu kitap ilkokul ve anaokulu öğrencilerine uygun bir anlatıma sahiptir. Bu nedenle en çok satan ve tavsiye edilen çocuk kitapları arasında yer almaktadır.

Zaman Bisikleti

Kitapta iki kardeş Yağmur ve Damla'nın babalarıyla birlikte yaptıkları zaman yolculuğu anlatılıyor. Bu iki kardeş, binlerce yıl geriye giden bir bisikletle geçmişteki insanları ve onların yaşamlarını gözlemliyor. Bilgin Adalı'nın yazdığı Zaman Bisikleti kitabı en çok satan okul çağı çocuk kitapları arasında yer alıyor.

Mahalle Sineması

9-10 yaş arası çocuklara yönelik Mahalle Sineması kitabı, küçük bir kız ve arkadaşının hikâyesini anlatıyor. Bu ikisi sinemaya gitmeyi çok istiyor. Ama para bulamıyorlar. Bu nedenle sanatçı Kenan'ın yardımıyla tüm mahalleye odunlukta bir sinema salonu kurarlar. Sevim Ak'ın bu kitabı, hayaller uğruna harcanan emeklerin nasıl çiçek açabileceğini gösteriyor.

Mutlu Prens

Ünlü yazarlardan Oscar Wilde'ın Mutlu Prens kitabında bir heykel ile bir kırlangıcın hikayesi anlatılıyor. Kitapta prensin heykeli ve kırlangıç, insanları mutlu etmek için kendilerini feda ediyor. Ancak bu fedakarlık ve yaşananlar her ne kadar acı verici olsa da sonunda ikisi de Allah tarafından ödüllendirilir.

Uçan Sınıf

Kitap, yatılı okul öğrencilerinin Uçan Ders adlı bir oyun hazırlamak istemesiyle başlıyor. Bu amaçla çıktıkları yolda başlarına hiçbir şey gelmez. Öğrenciler dostlukları sayesinde önlerine çıkan her zorluğun üstesinden gelmeye çalışırlar. Erich Kastner'in ölümsüz eseri Uçan Sınıf her dönemin en çok satan çocuk kitapları arasında yer alıyor.

Abartma tozu

Toplumdaki sorunların karakterlerle sembolize edildiği Abartı Tozu kitabı okuyuculara farklı bir bakış açısı kazandırıyor. Kitap, 10 yaşındaki bir çocuğun bakış açısıyla, Şermin Yaşar'ın kalemiyle yazılmış. Tamamen abartılı olay ve kişilerle karşılaşan çocuk, bu süreçte yaşadıklarını anlatır. 6-8 yaş grubuna uygun olan bu çocuk kitabı ilgi çekici hikayesiyle bayağılığı ve özellikle tüketimi eleştiriyor.

Çatıdaki Gezegen

8-12 yaş grubuna uygun çocuk kitaplarından biri olan Çatıdaki Gezegen, Ceren ve Serdar'ın hikâyesini anlatıyor. Evlerinin çatısında ara sıra kitap okuyan iki arkadaş, bir gün olağanüstü olaylarla karşılaşır. Çocuk kitaplarının usta yazarı Behiç Ak'ın yazdığı bu kitap, hayal gücünün gücünü ve onun açtığı kapıları anlatıyor.

Filozof Meşe

Bu kitap ormandaki, kendisi ve çevresindeki eşitsizliği sorgulayan küçük bir meşe ağacının hikâyesini anlatıyor. Bu meşe, her şeye rağmen ormanın kaynaklarını sömüren büyük bir meşeye karşı direniyor. Haksızlıkları, hak arayışını ve sorgulamayı anlatan kitap, özellikle son yıllarda en çok satan çocuk kitapları arasında yer alıyor.

Yukarıda sayılanların dışında daha birçok güzel çocuk kitabı vardır. Ancak unutmamalısınız ki bu kitapların yayınlanma şekli ve satın aldığınız satış kanalı, içerikleri kadar önemlidir. Alışverişlerinizde sorun yaşamamak ve bütçenizi verimli kullanmak için çocuk kitapları ve diğer kategorilerdeki pek çok fırsat Alternatif Kitap'ta sizi bekliyor. Online kitap satış sitesini ziyaret ederek bu fırsatlardan yararlanmaya başlayabilirsiniz.

Bu İçeriğe Tepkiniz Nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow

EXENONLINE E-ticaret danışmanlığı olarak 360 derece dijital pazarlama çözümlerimiz ve SEO çalışmalarımızla işletmenizin başarı eksenini oluşturuyoruz.