Dekorasyon Stiline Uygun Lambader Seçme Rehberi

Dekoratif aydınlatma ürünleri denince akla ilk gelen ürünlerden biri hiç şüphesiz yer lambasıdır. Piyasada farklı dekorasyon tarzlarına uygun birbirinden güzel lambader çeşitleri bulmak mümkün.

Kasım 15, 2023 - 09:56
Şubat 12, 2024 - 13:07
 0  5
Dekorasyon Stiline Uygun Lambader Seçme Rehberi

Dekoratif aydınlatma ürünleri denildiğinde akla ilk gelen ürünlerden biri şüphesiz ki lambaderdir. Piyasada farklı dekorasyon stillerine uygun birbirinden güzel lambader çeşitleri bulmak mümkün. Peki bunlar arasında seçim yaparken nelere dikkat etmeniz gerektiğini biliyor musunuz? Dekorasyon stiline uygun lambader seçiminin püf noktalarını sizler için kısaca derledik.

Geleneksel Dekorasyon Stili İçin Lambader Seçimi

Dekorasyon stilleri arasında en yaygın olanlarından biri geleneksel dekorasyon stilidir. Bu stilde geniş bir renk paleti vardır. Ayrıntılı desenler ve detaylarla stil özellikleri kendini daha güçlü belli eder. Desenli perde ve halılar olmazsa olmazlardan biridir. Döşeme ve duvar kağıtları da bu stilin tamamlayıcı öğeleridir. Ahşap mobilyaları fazlaca kullanan geleneksel dekorasyon stili mekana adeta tarihi bir hava katar.

Ev dekorasyonu tercihiniz geleneksel stilden yanaysa abajur görünümlü lambader çeşitleri iyi bir seçimdir. Veya işlemeli ve seramik ayaklı lambaderleri de tercih edebilirsiniz. Mekana daha lüks bir hava katmak için kristal detaylar iyi bir seçimdir. Böylelikle ortama daha ışıltılı ve zarif bir hava katmanız mümkün olur. Veya dantel desenli kumaş lambader çeşitlerini de bu bağlamda değerlendirebilirsiniz.

Modern Dekorasyon Stili İçin Lambader Seçimi

Dekorasyon stili konusunda tercihiniz modern stilden yana olabilir. Bu stilde temel çizgiler ve basit formlar ön plandadır. Geniş bir renk paleti yoktur. Nötr renkler ve aydınlık mekanlar ön plandadır. Açık plan tasarımlı mekanlarda basit geometrik formlar yaygındır. Bu stilde mekanı geniş ve ferah kılacak öğeler kullanılır. Ayrıca doğal ışık kullanımı fazladır. Mobilya ve dekorasyonda estetik ve fonksiyonellik bir aradadır.

Modern dekorasyon stili için en uygun lambader çeşitleri düz hatlara sahip lambaderlerdir. Tür olarak metal lambader çeşitleri daha iyi bir uyum sağlar. Renk konusunda metalik renkler veya mat siyah renk iyi bir seçimdir. Yaşam ve çalışma alanınızda modern dekorasyon stili için metal lambaderleri tercih edebilirsiniz. Ayrıca daha zarif bir görüntü için lambaderde rustik ampul kullanabilirsiniz.

Endüstriyel Dekorasyon Stili İçin Lambader Seçimi

Son yılların en yaygın dekorasyon stillerinden biri de endüstriyel stildir. Bu stilde açık yapılar ve tesisatlar ile metal ve çelik malzemeler ön plandadır. Beton yüzeylere vurgu yapan bu dekorasyon stilinde dökme beton geniş bir kullanım alanına sahiptir. Yüzeye endüstriyel bir ortam görünümü katan bu malzemeler özellikle açık raf sistemleriyle bütünlük oluşturur.

Dekorasyon konusunda tercihiniz endüstriyel stilden yanaysa metal ayaklı lambaderler iyi bir seçimdir. Endüstriyel stili daha güçlü şekilde vurgulamak için fabrika tarzı lambaderleri de tercih edebilirsiniz. Dokulu veya çizgili desenler bu stille daha iyi bir uyum içindedir. Veya dilerseniz açık ampullü lambader çeşitlerini de tercih edebilirsiniz. Ayrıca çelik veya bakır detaylı lambader modelleri de bu bağlamda güzel bir seçimdir.

Bohem Dekorasyon Stili İçin Lambader Seçimi

Ev dekorasyonu konusunda tercihiniz bohem stilden yana olabilir. Bu durumda canlı renkleri daha fazla tercih ediyorsunuz demektir. Nitekim dokuma ve desenli kumaşlar bu stilin en önemli parçalarından biridir. Mobilya seçiminde ahşap ve benzeri doğal hammaddeler ön plandadır. Makrome ve el yapımı ürünler de bohem ev dekorasyonu stilini tamamlayan öğelerdir. Oryantal ve etnik detaylarla birlikte mekanda şık bir görüntü oluşur.

Bohem ev dekorasyon stili için en uygun lambader çeşitleri rattan lambader çeşitleridir. Lambader nedir diye merak edenler bu ürünleri daha fazla merak etmekte. Çünkü ürünlerde kullanılan organik rattan mekana doğanın güzelliğini katar. Rattanın kolay işlenebilir olması bu ürünleri çok daha şık hale getirme imkanı sağlar. Bohem stil için ayrıca renkli lambaderler ve makrome lambaderler de iyi bir seçimdir. Doğal ve el yapımı lambaderler bohem stilin mekanda öne çıkmasını sağlar. Dilerseniz sarkıt lambader çeşitleri ile de mekanda bohem stil özelliklerini vurgulayabilirsiniz.

Retro Dekorasyon Stili İçin Lambader Seçimi

Dekorasyon stilleri arasında retro da geniş bir kitle tarafından tercih edilmekte. Geçmiş dönemlere vurgu yapan bu stilde eski zamanların tasarım özellikleri mevcut. Geniş bir renk paleti olan retro stilde canlı ve cesur renkler ön plandadır. Desenli duvar kağıtlarıyla bütünlük oluşturan bu stilde vintage mobilya kullanımı yaygındır. Eski radyo veya gramofon gibi objeler dekorasyonu tamamlar. 

Retro stil için en uygun lambader çeşitleri küre formlu lambader çeşitleridir. Nitekim bu ürünler 1950'lerin ve 1960'ların dekorasyon tarzını yansıtır. Daha yakın dönemler için ahşap veya metal ayaklı lambader çeşitleri de uygun bir seçimdir. Eskitilmiş görünümlü metal lambaderler de yine bu stil için iyi bir seçimdir. Veya dilerseniz dokulu ve desenli lambaderleri de tercih edebilirsiniz. Ayrıca makrome detaylı lambaderler de bu bağlamda iyi bir seçimdir. 

Dekorasyon Stilinize En Uygun Lambaderler mylamp.com.tr'de! 

Dekorasyon konusunda tercihiniz ne yönde olursa olsun, tarzınıza en uygun lambader çeşitlerine ulaşmak için MyLamp sizlerle. Aydınlatma ürünleri ve ev dekorasyonu alanında hizmet veren MyLamp'te farklı dekorasyon stillerine uygun birbirinden güzel lambader çeşitleri mevcut. Geleneksel, modern, bohem veya diğer dekorasyon stilleri için aradığınız lambaderleri mylamp.com.tr adresinde uygun fiyata bulabilirsiniz. İlave indirim fırsatlarından yararlanmak için Kampanyalı Ürünler sayfasını ziyaret edebilirsiniz. 

Bu İçeriğe Tepkiniz Nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow

EXENONLINE E-ticaret danışmanlığı olarak 360 derece dijital pazarlama çözümlerimiz ve SEO çalışmalarımızla işletmenizin başarı eksenini oluşturuyoruz.