En Trend Duvar Tabakları

Duvar tabakları duvarlara asılabilen bir çeşit süs ürünüdür. Farklı malzemelerden üretilen bu plakalar, konseptleriyle yaşam alanlarına renk katıyor.

Ekim 3, 2023 - 10:47
Şubat 12, 2024 - 13:40
 0  15
En Trend Duvar Tabakları

Duvar plakası, duvarlara asılabilen bir çeşit süs ürünüdür. Farklı malzemelerden üretilen bu plakalar, farklı konseptleriyle yaşam alanlarına renk katıyor. Birbirinden güzel duvar tabağı modelleri ile evinizin dekorunu dilediğiniz gibi değiştirmeniz mümkün. Ancak hangi süs tabaklarını seçeceğinize karar veremeyebilirsiniz. Son yılların en trend duvar tabakları hakkında paylaşacağımız bilgiler tercihlerinize ışık tutabilir.

Rafya Tabaklar

Son yılların en trend duvar tabaklarından biri de rafya tabaklardır. Özellikle Afrika ve Amerika'da yetişen rafya palmiye ağaçlarının lifleri bu konuda en ideal hammaddeyi oluşturmaktadır. Bu elyafların yumuşak dokusu birçok dekorasyon ürününde kullanılmaktadır. Duvar kaplamalarının yapımında da kullanılabilen bu malzeme, mekana doğal bir estetik katıyor. Açık renkli lifi sayesinde özellikle bohem tarza yakışan rafya, vintage, klasik, rustik gibi birçok dekorasyon tarzına uyum sağlıyor. Bu nedenle en trend duvar tabakları listemizin başında yer alıyor.

Mendong Otundan Tabakla

Endonezya'nın Java bölgesinde yetişen mendong otundan yapılan tabak tasarımları son yılların en trend duvar tabakları arasında yer alıyor. Kuruduktan sonra elle işlenen Mendong otu, lifli yapısı sayesinde kolaylıkla farklı şekillere bürünür. Bu sayede geleneksel tasarımların yanı sıra özel tasarımlarda da duvar plakaları üretilebilmektedir. Üstelik mendong otu diğerlerine göre daha ucuz bir malzemedir. Bu nedenle evini tropik konseptte dekore etmek isteyenler için güzel bir alternatif.

Seramik Tabaklar

Son yılların en trend duvar tabaklarından biri de seramik tabaklardır. Ev dekorasyonuna yönelik farklı çeşitlerdeki seramik duvar plakaları ile özgün tasarımlar gerçekleştirebilirsiniz. Bu ürünler genellikle kalıplar halinde pişirilmekte ve üzerine renkli desenler işlenmektedir. Ancak önceden farklı şekillerde tasarlanmış seramik süs tabakları da vardır. Seramik, farklı üretim yöntemlerine imkan vermesi nedeniyle ev dekorasyonunda sıklıkla kullanılan bir malzemedir.

Ancak seramik kırılgan bir malzemedir. Yüzeylerde güzel bir görünüm oluştursa da kırılma riski yüksek olduğundan pek kullanışlı olmayabilir. Üstelik birçok seramik plaka türü günlük sıcaklık farklılıklarına dayanıklı değildir. Bu nedenle sadece süs amaçlı olsalar bile iyi korunmaları gerekir. Üstelik el yapımı seramikler hem ham maddesinden hem de işçilikten dolayı daha pahalı olabiliyor.

Ahşap Tabaklar

Ahşap tabaklar da son yılların en trend süs tabakları listesinde yer alıyor. Dekorasyonda en estetik seçeneklerden biri olan ahşap, aynı zamanda dayanıklılığı için de sıklıkla tercih ediliyor. Farklı ahşap türlerinden yapılan tabaklar renk, desen ve tasarım yönünden birçok beğeni grubuna hitap ediyor. Bu ürünler oyma yöntemiyle şekillendirilerek özgünleştiriliyor. Tercihe göre farklı renklere boyanabilen bu ürünler farklı konseptlere hitap edebiliyor.

Son yılların en trend duvar tabaklarından biri de ahşap boncuk süslemeli tabaklardır. Bu bağlamda ev dekorasyonu için tabak seçiminde bu ürünleri de tercih edebilirsiniz. Teker teker ipe geçirilen ahşap boncuklar bu ürünlerde kendine has tasarımlar oluşturabiliyor. Ancak ahşap el işlemesi çok zahmetli olduğundan bu durum fiyatlara da yansımakta. Daha özgün modellerde ahşap duvar tabaklarına ulaşmak bu sebeple zor olabilir.

Abaka Tabaklar

Son zamanlarda trend olan tabak çeşitlerinden biri de abaca tabaklardır. Hakiki abacadan kalıp kullanılmadan elde örülmüş duvar tabakları da sağlıklıdır. Tamamen doğal malzemelerden üretildikleri için sağlık açısından herhangi bir risk oluşturmazlar. Nitekim abaca plakalara dokuma sırasında ve sonrasında herhangi bir boya, koruyucu veya cila eklenmemektedir. Kuruyunca farklılaşan Abaca, yalnızca kendi renkleriyle tasarımınıza renk katıyor. Bu nedenle ev dekorasyonu için duvar tabakları seçerken de bu ürünleri tercih edebilirsiniz.

Çinili Tabaklar

Çini sanatıyla tasarlanan süs tabakları son yılların en trend duvar tabakları arasında yer alıyor. Ev dekorasyon seçenekleri arasında fayanslı tabakları sıklıkla görüyoruz. Kısaca seramik üzerine uygulanan camsı kaplama olarak tanımlanan karo, çoğu dekorasyonda kullanılabilmektedir. Özellikle fayans duvar tabakları, ev tasarımını vintage konseptte düşünenler için iyi bir seçenektir. Ancak çini süs tabaklarını uygun fiyata bulmakta zorlanabilirsiniz. Çini levhaların fiyatları doğal ev dekorasyon ürünlerine göre oldukça yüksektir.

Deniz Kabuğu Makromeli Tabaklar

Ev dekorasyonunda deniz kabuklarını kullanmak son zamanların en trend tasarım fikirlerinden biri. Bu bağlamda özellikle makromel deniz kabuklarından yapılmış duvar tabakları öne çıkıyor. Bu ürün çeşidinde iyice temizlenip cilalanan deniz kabukları birlikte makramile edilir. Bu sayede hoş ve dekoratif bir desen ortaya çıkıyor. Ancak üretim sürecinde deniz kabuklarının iyi temizlenmesi gerekmektedir. Aksi halde kabuklar içeriden çürüyebilir. Son yılların en trend duvar tabaklarından kısaca bahsettiğimiz bu yazımızı küçük bir hatırlatmayla tamamlamak istiyoruz. Ev dekorasyon fikirleri kapsamında duvar tabağı seçiminiz ne olursa olsun tarzınıza ve bütçenize en uygun ürünleri online aydınlatma ve ev dekorasyon mağazası MyLamp'ta bulabilirsiniz. Doğal ürünlerden el yapımı duvar tabakları ve ev dekorasyon ürünleri için mylamp.com.tr adresini ziyaret edin.

Bu İçeriğe Tepkiniz Nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow

EXENONLINE E-ticaret danışmanlığı olarak 360 derece dijital pazarlama çözümlerimiz ve SEO çalışmalarımızla işletmenizin başarı eksenini oluşturuyoruz.