En Ucuz TYT Kitapları Nereden Satın Alınır?

TYT sınavı her yıl yüzbinlerce adayın yarıştığı zorlu bir sınavdır. Artan maliyetler nedeniyle öğrenciler ve aileleri en ucuz referans kitaplarına ulaşmak istiyor.

Eylül 18, 2023 - 09:10
Şubat 12, 2024 - 13:31
 0  42
En Ucuz TYT Kitapları Nereden Satın Alınır?

TYT sınavı her yıl yüzbinlerce adayın yarıştığı zorlu bir sınav. Bu sınavda başarılı olmak için adayların iyi çalışmaları şart. Hazırlık süreçlerine katkı sağlayan TYT kitapları bu noktada kritik önemde. Ancak artan maliyetler nedeniyle öğrenciler ve aileleri en ucuz kaynak kitaplarına ulaşmak istiyor. Bu yazımızda konuya ilişkin faydalı bilgiler paylaşacağız.

TYT Kitapları Nelerdir?

Temel Yeterlilik Testi TYT’ye hazırlık çalışmalarında kullanılmak üzere hazırlanan yardımcı kitaplara TYT kitapları denir. Piyasada farklı yayınevlerine ait çok sayıda TYT hazırlık kitabı bulmak mümkün. Bunlar konu anlatımlı olabileceği gibi soru bankası şeklinde de olabilir. Ayrıca cep kitapları, çıkmış sorular, konu özetleri ve tekrar kitapları da bu kategoride yer alır. Dahası akıl haritaları ve infografikli tasarımlar içeren kaynak kitaplar da mevcuttur.

Peki en ucuz TYT yardımcı kitapları hangileridir? Her yıl Eylül-Ekim döneminde öğrencilerin ve ailelerinin en çok sorduğu sorulardan biri olan bu soruyu şu şekilde cevaplayalım.

Karekök TYT Öncesi Çözülmesi Gereken Son 1001 Soru

Lise müfredatına uygun şekilde hazırlanan bu kitap, alanında uzman Karekök Yayınları’ndan çıkmıştır. Üniversiteye giriş sınavı soruları için en iyi kaynak kitaplar arasındadır. Üstelik akıllı tahta uyumlu olması en önemli avantajlarından biridir. Hem soru seviyeleri hem de konu dağılımı açısından zengin bir yardımcı kitaptır. 1. hamur kağıda basılı bu kitabın sayfa sayısı 252’dir. TYT öncesinde deneme soruları çözmek için bu kitaptan yararlanabilirsiniz. 

Karekök TYT Coğrafya Cep Test

Yine Karekök Yayınları’na ait bir test kitabıdır. Coğrafyayla ilgili kapsamlı bir konu dağılımına sahiptir. İster yolda isterseniz gittiğiniz yerlerde soruları cebinizde taşıyabilirsiniz. Çözümleri de içeren bu cep kitabı sınav öncesinde konu eksiklerinizi tamamlamanıza yardımcı olacaktır. 1. hamur kağıda basılı bu kitabın sayfa sayısı 620’dir.

TYT Fizik Iceberg Soru Bankası Okyanus Yayınları

Okyanus Yayınları da öğrencilerin en çok tercih ettiği yayınevlerinden biridir. Fizik alanında en iyi TYT kitapları arasında yer alan bu kitabı da denemenizi tavsiye ederiz. Nitekim fizik sorularını doğru ve hızlı şekilde çözmek için bu yayından yararlanabilirsiniz. Hem konu anlatımlı hem de soru çözümlü videolar içermesi kitabın en önemli bir diğer özelliğidir. 1. hamur kağıda basılı bu kitabın sayfa sayısı 246’dır. 

Okyanus TYT Starter Matematik Çalışma Kitabı

Eğer başlangıç düzeyi matematik çalışma kitabı arıyorsanız bu kitabı mutlaka denemelisiniz. TYT yardımcı kitapları alanında Okyanus Yayınları’nın bu kitabı her yıl binlerce adayı matematik sınavına hazırlıyor. Tabii bunun yanı sıra bu kitapla çalışırken planlı hareket etmeyi ve düzenli notlar tutmayı da ihmal etmemelisiniz. Kitap ayrıca AYT sınavı için de oldukça faydalı. 1. hamur kağıda basılı bu kitabın sayfa sayısı 288’dir. 

Okyanus TYT-AYT Master Geometri Soru Bankası

Sınavda geometri soruları da adayların en çok zorlandığı sorular arasındadır. Okyanus Yayınları’ndan çıkan bu kitap alıştırma yapmanız için TYT kitapları arasında en ideal ürünlerden biri. Nitekim yeni tarz sorular ve anlatımlı videolarla çözemediğiniz konularda kendinizi geliştirebilirsiniz. 1. hamur kağıda basılı bu kitabın sayfa sayısı 272’dir. 

Cerrahi İşlemlerle TYT Matematik Soru Çözümleri Editör Yayınevi

En iyi TYT yardımcı kitapları denince akla ilk gelen yayınevlerinden biri de Editör Yayınevi’dir. Bu kitabın en önemli özelliği ise matematiğe giriş düzeyinde önemli ve pratik bilgiler içermesidir. Bu yüzden hem sıfırdan başlayanlar hem de eksiklerini tamamlamak isteyenler için iyi bir kaynak olduğunu söylememiz mümkün. 1. hamur kağıda basılı bu kitabın sayfa sayısı 218’dir. 

En Ucuz TYT Kitapları Nereden Satın Alınır?

TYT kitaplarını satın alabileceğiniz birçok kanal vardır. Nitekim bu kitapları fiziki mağazalardan satın alabileceğiniz gibi online sitelerden de temin edebilirsiniz. Ancak online sitelerden alım yapmak hem daha kolay hem de daha ekonomiktir. Bu kanallarda yüzlerce kitabı kolayca karşılaştırmanız mümkün. Üstelik ilave indirim fırsatları ve kampanyalar da fiyat avantajı konusunda oldukça önemlidir. 

Sınavlara hazırlık kitapları kategorisinde uzun yıllardır hizmet veren Alternatif Kitap, en ucuz TYT kitapları konusunda birbirinden güzel imkanlara sahip. Kolay arayüzü sayesinde yüzlerce TYT kitabını karşılaştırabilirsiniz. Ayrıca kitaplarınızı evden çıkmadan ve zahmetsizce teslim alabilirsiniz. Online kitap satış sitesi alternatifkitap.com sitesinde en ucuz ve en kaliteli TYT kitapları sizleri bekliyor.

Bu İçeriğe Tepkiniz Nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow

EXENONLINE E-ticaret danışmanlığı olarak 360 derece dijital pazarlama çözümlerimiz ve SEO çalışmalarımızla işletmenizin başarı eksenini oluşturuyoruz.