Konfeti ve Volkan Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kutlamalarımızı daha eğlenceli hale getiren parti malzemeleri arasında konfeti ve volkanlar yer alıyor. Fakat bunları satın alırken bazı noktalara dikkat etmeniz gerekiyor.

Eylül 22, 2023 - 09:16
Şubat 12, 2024 - 13:34
 0  17
Konfeti ve Volkan Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Konfeti ve volkanlar kutlamalarımızı daha eğlenceli hale getiren parti malzemelerinin başında gelir. Özel günler ve partileri görsel bir şölene dönüştürmek için bu ürünler en uygun seçeneklerden biridir. Fakat diğer parti malzemelerinde olduğu gibi konfeti ve volkan satın alırken de bazı noktalara dikkat etmek gerekir. Aksi durumda ne yazık ki partinizde istediğiniz görsel şöleni oluşturamazsınız. Üstelik bazı kaza risklerine de zemin hazırlayabilirsiniz. Bu yazımızda konfeti ve volkan satın alırken dikkat etmeniz gereken konulara kısaca işaret edeceğiz. 

Kullanım Alanı

Volkan çeşitleri kullanım esnasında ve ardından duman çıkışı yapan ürünlerdir. Aynı zamanda da belli bir yüksekliğe sahiptir. İç mekanlarda kullanıma uygun volkanlar ile dış mekan volkanları birbirinden farklıdır. Dolayısıyla volkan satın almadan önce ilk olarak kullanım alanına dikkat etmelisiniz. Meşaleli volkanlar ile meşalesiz volkanların kullanım alanları farklıdır. Bu bakımdan partinizi iç mekanlarda yapacaksanız meşalesiz, dış mekanlarda yapacaksanız meşaleli volkanlar tercih edebilirsiniz. Konfeti ve volkan satın alırken bu tür farkındalıkların önemi büyüktür. 

Volkan satın alırken olduğu gibi konfeti satın alırken de yine kullanım alanına dikkat etmelisiniz. Nitekim bazı ortamlar için kağıt konfetiler uygun bir seçimdir. Bazı ortamlar için ise metalik konfetiler daha uygun olabilir. Ortamda daha güçlü bir görsellik yaratmak için rulo konfeti çeşitlerini tercih edebilirsiniz. Bu ürünler uzun ve ince şeritler halindedir. Özel bir mekanizma sayesinde ortamda etkileyici bir görüntü yaratırlar. Veya dilerseniz kar efekti için kar konfetileri tercih edebilirsiniz. Kurumsal etkinlikler için ise özel baskılı konfetiler daha uygun bir seçimdir. 

Ürün Etiketleri ve Ambalajlar

Konfeti ve volkan satın alırken dikkat etmeniz gereken diğer bir nokta, ürün etiketleri ve ambalajlarıdır. Satın aldığınız ürünün etiketli olmasına ve ambalajında bir sorun olmamasına mutlaka dikkat etmelisiniz. Nitekim ürünün ambalajında taşıma esnasında oluşan veya üretim hatasından kaynaklı hasarlar olabilir. Bu nedenle konfetiniz veya volkanınız beklediğiniz etkiyi yaratmaz. Ambalajı yırtık konfetileri patlatamazsınız. Aynı şekilde volkanlar da dış etkenlere maruz kaldığında özelliklerini kaybeder. 

Konfetiler söz konusu olduğunda ürün etiketi ve ambalaj üzerinde atma yöntemine özellikle dikkat etmelisiniz. Nitekim bazı konfetilerin kullanımı el ile atma yöntemiyle gerçekleşir. Bazı ürünlerde ise konfeti tabancalarına ihtiyaç vardır. Bu gibi konularda sorun yaşamamak için ürün ambalaj bilgilerini dikkatlice incelemelisiniz. Böylelikle konfeti ve volkan satın alırken daha bilinçli şekilde hareket etmiş olursunuz. 

Ürün Bileşimi ve Etki Gücü

Volkanların etki gücü farklı seviyelerdedir. Bu nedenle ürünü satın almadan önce bileşimini ve etki gücünü mutlaka kontrol etmelisiniz. Partinizi düzenleyeceğiniz mekanın büyüklüğüne göre farklı etki gücüne sahip volkan çeşitlerini tercih edebilirsiniz. Ayrıca tavan yüksekliğini de dikkate almalısınız. Nitekim volkan çeşitleri 3 ile 5 metre arasında değişir. Seçiminizi buna göre yapmazsanız kullanım sırasında tavan yüzeyinde hasar oluşması mümkündür. Parti malzemesi alırken bu gibi konulara dikkat etmek gerekir.

Yangın Güvenliği

Bilindiği üzere volkanlar, içinden kıvılcım çıkaran gösteri ve kutlama araçlarıdır. Bu nedenle yangına sebebiyet verebilirler. Dolayısıyla meşaleli volkan kullanacağınız alanda kesinlikle yanıcı madde olmamalı. Eğer böyle bir bölgede kutlama yapacaksanız volkan tercihiniz mutlaka meşalesiz volkanlardan yana olmalı. 

Güvenilir Satış Kanalları

Konfeti ve volkan satın alırken dikkat etmeniz gereken bir diğer konu da güvenilir satış kanallarını tercih etmektir. Nitekim piyasada merdiven altı üretim gerçekleştiren birçok firma mevcut. Bu kanallardan satın alacağınız ürünler istediğiniz etkileri yaratmaz. Ayrıca kaza riskine yol açar ve tehlikeli sonuçlar doğurur. Eğer güvenli satış kanallarını tercih ederseniz korsan veya taklit ürün riskiyle karşılaşmazsınız. Bu sayede parti ve kutlamalarınız daha güvenli ve keyifli hale gelir. 

Parti malzemesi tedariki alanında uzun yıllardır hizmet veren KidsPartim, bugüne kadar sayısız partinin konfeti ve volkan ihtiyaçlarını karşıladı. Bursa merkezli firmanın online satış kanalı kidspartim.com üzerinden siz de dilediğiniz konfeti ve volkanları kolayca sipariş verebilirsiniz. Ayrıca parti ve kutlamaya dair ihtiyacınız olan tüm ürünlere KidsPartim ayrıcalıklarıyla ulaşabilirsiniz. Parti ve kutlamalarınızı eğlenceli hale getiren tüm malzemeler için KidsPartim fırsatlarını sakın kaçırmayın.

Bu İçeriğe Tepkiniz Nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow

EXENONLINE E-ticaret danışmanlığı olarak 360 derece dijital pazarlama çözümlerimiz ve SEO çalışmalarımızla işletmenizin başarı eksenini oluşturuyoruz.