Parti Balonu Seçerken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Balonlar partilerimizin ve özel gün kutlamalarımızın en önemli malzemelerinden biridir. Baskılı, baskısız, renkli, şeffaf ve diğer birçok çeşidiyle partinin temasını yansıtırlar. Peki parti ve kutlamalarınız için balon seçerken nelere dikkat etmeniz gerektiğini biliyor musunuz?

Ekim 20, 2023 - 09:28
Şubat 12, 2024 - 14:53
 0  20
Parti Balonu Seçerken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Balonlar partilerimizin ve özel gün kutlamalarımızın en önemli malzemelerinden biridir. Parti dekorasyonuna renk katan balonlar ortamın enerjisini artırır. Baskılı, baskısız, renkli, şeffaf ve diğer birçok çeşidiyle partinin temasını yansıtır. Bu yazımızda kutlamalarımızın vazgeçilmezi olan parti balonlarından kısaca bahsedeceğiz. Parti ve kutlamalarınız için balon seçerken nelere dikkat etmeniz gerektiğini öğrenmek için bu yazımıza mutlaka göz atın. 

Partinin Türü ve Teması

Parti balonu seçerken ürünün öncelikle partinizin türüne ve temasına uygun olmasına dikkat etmelisiniz. Parti temanıza uygun olmayan ürünler dekorasyonda bütünlüğü bozar. Bu bağlamda örneğin renk temalı bir parti veriyorsanız, balonlarınızı uygun renk paletine göre seçmelisiniz. Veya partiniz için inşaat teması seçtiniz diyelim. Bu durumda sarı, siyah renkleri ile iş makineleri konseptli baskılı balonları tercih etmeniz daha uygun olacaktır.

Başka bir örnek verelim. Nişan, düğün gibi merasimler için daha şık balon çeşitlerini tercih edebilirsiniz. Özellikle metalik ve krom balonlar veya simli şeffaf parti balonu çeşitleri bu tür etkinlikler için daha uygundur. Veya şekilli folyo balonları da tercih edebilirsiniz. Doğum günü partileri için harfli ve rakamlı folyo balonlar daha uygun bir seçimdir. 

Balon Kalitesi ve Dayanıklılık

Parti balonu satın alırken dikkat etmeniz gereken bir diğer konu balonun kalitesidir. Kaliteyi belirleyen en önemli nitelik ise dayanıklılıktır. Satın alacağınız balonun hemen patlamayan malzemeden, kolay yırtılmayan bir ürün olmasına özen göstermelisiniz. Bu bağlamda en iyi seçimler lateks balonlardır. Çünkü bu ürünler en kaliteli parti balonları arasında yer almaktadır. Partinizde uzun süre dayanmasını istediğiniz balonlar arıyorsanız lateks balon çeşitlerini mutlaka değerlendirmelisiniz. 

Balon Büyüklüğü ve Adedi

Satın alacağımız parti balonunun büyüklüğü ve adedi de ürün seçiminde dikkat etmeniz gereken önemli konulardan bir diğeridir. Nitekim parti için balon siparişi vermeden önce hangi boyutta balon istediğinize karar vermelisiniz. Piyasada 6 inçten 24 inçe kadar pek çok kutlama balonu seçeneği mevcut. Ayrıca balonun ebadı kadar sayısına da dikkat etmelisiniz. Eğer fazla sayıda balona ihtiyaç duyuyorsanız ürünleri tek tek almak yerine set şeklinde almanız daha doğru bir yöntemdir. Bu konuda örneğin 50'li veya 100'lü balon çeşitleri daha doğru bir tercihtir.

Renk Uyumu ve Bütünlük

Parti dekorasyonunda renk uyumu ve görüntü olarak bütünlük sağlayan bir tasarım önemlidir. Partinizde güzel bir ortam yaratmak için parti balonu renklerini birbirleriyle uyumlu seçmelisiniz. Bunun yanı sıra temayla görüntü olarak bütünlük sağlayan balon çeşitleri ile kombin de oluşturmanız mümkün. Şekilli folyo balon çeşitleri bu konuda en iyi alternatifler arasındadır. Bu tür ürünlerle temayla bütünleşmiş ve çok şık bir parti dekorasyonu yaratabilirsiniz. 

Aksesuarlar ve Süslemeler

Partiniz için balon siparişi verirken aksesuarlar ve süslemeler de dikkate almanız gereken konular arasındadır. Örneğin balon stantları, rafyalar, tüyler, pullar ve led ışıkları bu bağlamda iyi birer seçimdir. Ayrıca 19'lu çubuk stantlar, balonları farklı bir dizilimle sergilemek için güzel bir aksesuardır. Aynı şekilde çember balon stantlarını da dekoratif malzemelerle kombinleyerek güzel bir parti dekoru yaratabilirsiniz. 

Diğer taraftan tüy, pul ve sim gibi malzemeleri şeffaf balonların içine yerleştirerek pastel, metalik veya krom balonlarla farklı görüntüler yaratmanız mümkün. Bu şekilde parti balonu çeşitleri ile süslemeleriniz çok daha orijinal bir nitelik kazanacaktır. Örneğin evlilik yıl dönümü veya doğum günü partisi için kullanacağınız balonlarda bunları tercih edebilirsiniz. 

Parti Balonlarında KidsPartim Kalitesi

Özel gün kutlamaları ve süslemeler için piyasada pek çok parti balonu çeşidi mevcut. Bunlar arasında en kaliteli ve en güzellerini seçmekte zorluk çekebilirsiniz. Bursa Nilüfer'de hizmet veren KidsPartim, perakende ve online satış kanallarında dilediğiniz parti balonları ve kutlama malzemelerine erişimi kolaylaştırmakta. Üstelik kaliteli ürünleriyle sektörün öne çıkan markalarından biri konumunda. Baskılı balonlar başta olmak üzere parti ve kutlamalara dair aradığınız tüm malzemeleri kidspartim.com adresinden kolayca sipariş verebilirsiniz.

Bu İçeriğe Tepkiniz Nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow

EXENONLINE E-ticaret danışmanlığı olarak 360 derece dijital pazarlama çözümlerimiz ve SEO çalışmalarımızla işletmenizin başarı eksenini oluşturuyoruz.