Rattan Tepsi Nasıl Temizlenir?

Rattan tepsiler dekoratif tepsi çeşitleri arasında özel bir yere sahiptir. Eğer bu tepsi çeşitlerine ilginiz varsa tepsinizi nasıl temizleyeceğinizi bilmeniz faydalı olacaktır.

Aralık 13, 2023 - 11:59
Şubat 12, 2024 - 13:10
 0  10
Rattan Tepsi Nasıl Temizlenir?

Dekoratif tepsi çeşitleri arasında rattan tepsilerin ayrı bir yeri var. Hem dayanıklı hem de şık bir görünüme sahip bu tepsiler doğru şekilde kullanıldığında uzun ömürlü bir deneyim sağlar. Yanlış kullanım şekilleri ise ürünün ömrünü kısaltır. Rattan tepsi çeşitlerine ilgi duyuyorsanız tepsinizi nasıl temizlemeniz gerektiğini bilmenizde yarar var. Bu sayede tepsinizi ilk günkü kalitesiyle uzun yıllar kullanabilirsiniz.

Tozlardan Arındırma

Rattan tepsi çeşitleri söz konusu olduğunda üzerinde fazlaca toz biriken bir ürün çeşidinden bahsediyoruz demektir. Gerçekten de rattan dekorasyon ürünlerinde tozlanma ciddi bir sorundur. Ancak basit bir mikrofiber bez veya yumuşak bir fırçayla bu sorun genellikle çözülür. Temizlik malzemelerinde kaliteyi esas alırsanız işleriniz daha kısa sürede biter. Üstelik tozdan arındırma işlemi temizlik için diğer adımları da daha etkili hale getirir.

Ilık Suyla Silme 

Rattan tepsinizin günlük bakım ve temizliği için aslında ılık suyla silme yeterlidir. Tepsinizin kirlilik durumuna göre suya bir miktar sıvı sabun eklemeyi de tercih edebilirsiniz. Ancak sabunun yumuşak olması gerekir. Ve tabii sağlığa zarar veren hiçbir madde içermemeli. Temizlik için sert sabunlar kullanırsanız yüzeyde aşınma meydana gelir. Bunun anlamı ise ürünün kullanım ömrünün kısalması demektir. 

Temizlik Fırçası Kullanımı

Normal şartlar altında rattan dekorasyon ürünlerinde temizlik fırçası kullanımı yaygın değildir. Ancak herhangi bir yemek lekesi veya benzeri bir durumda temizlik fırçası kullanmak birçok bakımdan daha pratik hale gelebilir. Bu gibi durumlarda hangi fırça çeşidinin hangi iş için uygun olduğunu mutlaka araştırmalısınız. 

Yumuşak uçlu fırçalar yerine göre sert uçlu fırçalardan daha etkili olabilir. Burada önemli olan temizlik sürecinde fırçanın tepsiye zarar vermemesidir. Sofra ve mutfak ürünleri arasında rattan tepsilerin böyle bir özelliği var. Eğer tepsiniz çokça kirleniyor ve iyi bir bakım gerektiriyorsa rattan tepsinizi duruma göre kullanmanızda yarar var. 

Sirkeli Su Kullanımı

Doğal dekorasyon ürünlerinin temizliğinde en etkili yöntemlerden bir diğeri de sirkeli su kullanımıdır. Sağlığa pek çok faydası olan sirkeli su aslında tüm canlılar için faydalıdır. Ve tabii sirkenin bileşimindeki asit ve özel bileşenler organik rattan dokuları güçlendirdiği için bunlar üzerinde de faydalıdır. 

Sirkeli suyla rattan tepsi temizliği için en iyi iki seçenek elma sirkesi ve beyaz sirkedir. Bunlar arasında elma sirkesi yağ ve kirlerin çözülmesini sağlar. Beyaz sirke ise ürüne canlı ve parlak bir görünüm kazandırır. Bununla birlikte, sirke çeşitlerini ürüne doğrudan uygulamamalı, suda çözünmesini sağladıktan sonra uygun bir temizlik beziyle uygulamalısınız. 

Kurulama

Doğal rattan tepsi siparişi verip ürünü temizledikten sonra sıra kurulama aşamasına gelmekte. Bu aşamada tepsinin üzerinde kalan suyu yumuşak hareketlerle temizlemek gerekir. Bu işlem için dilerseniz kağıt havlu da kullanabilirsiniz. Burada önemli olan temizlediğiniz rattan tepsi çeşidinin ıslak veya nemli kalmamasıdır. Aksi durumda ürün üzerinde leke oluşur. Aynı zamanda da ürünün kullanım ömrü azalır. 

Tepsinizi temizledikten sonra kurulama aşamasında güneşte bekletmek gibi bir yöntemi kesinlikle kullanmamalısınız. Çünkü rattanın güneş ışığına maruz kalması renginde matlaşmaya neden olur. Bu da canlı ve parlak görünümünü kaybetmesi demektir. Temizlik sırasında fazla su kullanmaktan kaçınırsanız kurulama süreci daha kolay gerçekleşir. 

En Kaliteli Rattan Tepsiler MyLamp'te! 

Rattan tepsileri seviyor ve yeni bir ürün arıyorsanız MyLamp ile mutlaka tanışmalısınız. Marka kökeni 1965 yılına uzanan MyLamp, halihazırda ülkemizin önde gelen aydınlatma ve ev dekorasyonu tedarikçilerinden biri konumunda. Online satış sitesi mylamp.com.tr adresinde dilediğiniz tüm dekoratif objeleri bulabilirsiniz. Doğal materyalden tepsi ve diğer birçok dekoratif obje MyLamp'te sizleri bekliyor. 

Bu İçeriğe Tepkiniz Nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow

EXENONLINE E-ticaret danışmanlığı olarak 360 derece dijital pazarlama çözümlerimiz ve SEO çalışmalarımızla işletmenizin başarı eksenini oluşturuyoruz.