Tuğla Duvar Kaplama Panelleri ile Dekorasyonda Retro Stili

İç tasarım ve dekorasyon son dönemde hemen hemen her kesimden insanın ilgi duyduğu bir alandır. Retro, vintage ve rustik gibi trendler dekorasyonda en önemli trendler arasında yer alıyor.

Ekim 16, 2023 - 09:19
Şubat 12, 2024 - 14:30
 0  21
Tuğla Duvar Kaplama Panelleri ile Dekorasyonda Retro Stili

İç mekan tasarımı ve dekorasyon son zamanlarda hemen her kesimden insanın ilgilendiği bir alan. Retro, vintage, rustik gibi akımlar ise hem moda hem tasarım ve dekorasyon sektöründe en önemli trendler arasında. Bunlardan biri olan retro stil bizi günümüzden geçmişe götürüp hoş bir nostalji duygusu yaşatıyor. Bu yazımızda retro stil nedir, tuğla duvar kaplama panelleri ile nasıl retro tarz oluşturulabilir gibi konuları ele aldık.

Retro Stil Nedir?

Retro kelimesi Latince kökenli bir kelimedir ve “geri”, “geride” gibi anlamlara sahiptir. Moda ve dekorasyon sektöründe eski, nostaljik, geriye dönük bir tarzı ifade eder. Retro stil yakın geçmişte moda veya trend olan akımlardan esinlenir. Örneğin 70'ler, 80'ler veya 90'lardaki stiller günümüzün en trend retro stil örnekleri arasındadır. Ev dekorasyonunda retro stil, önceki yılların stil özelliklerini yansıtan home-deco ürünlerinin yeniden kullanımıyla gerçekleşir. 

Yakın geçmişe bakarsak milenyum ve 2010'ların trendleri de retro akıma dahildir. Bu bakımdan retro stil kısaca, geçmiş moda veya dekorasyon trendlerini günümüzün tasarım anlayışıyla dengeli şekilde bir araya getirmektir. Dolayısıyla ev dekorasyonunda retro stil, evi tuğla duvar kaplama panelleriyle kaplamaktan ibaret değildir. Evin her bakımdan önceki yılların dekorasyon stilini yansıtması gerekir.

Dekorasyonda Retro Stil Önerileri

Retro geçmişten gelen bir tarzı ifade etse de eşyaların ve diğer objelerin o zamanlardan kalmış olması gerekmez. Buradaki amaç, o döneme ait bir görüntü veya dekorasyon anlayışını yakalamaktır. Bu bakımdan dekorasyonda retro stil için en önemli ipucu geçmişte revaçta olan form ve görüntüler ile renkleri kullanmaktır. 

Peki modern bir retro stil nasıl mümkündür dersiniz? Eski ile yeniyi sentezlemek modern ve günümüze ait bir retro dekorasyon stilinin temel noktasıdır. Bunu gerçekleştirmek için örneğin eski veya eski tarzdaki ev eşyaları kullanmanız mümkün. Duvar dekorasyonunuzda retro stili yansıtmak için ise tuğla duvar kaplama panelleri iyi bir seçimdir. 

Tuğla Kaplama Panelleri ile Retro Dekorasyon

İç mekan tasarımında tuğla duvar kaplama panelleri hem dekoratif hem de işlevsel malzemelerdir. Bu ürünleri evinizin tüm odalarında retro bir tarz elde etmek için kullanabilirsiniz. Hatta mutfak ve banyolarınıza da farklı bir dokunuş yapabilirsiniz. İhtiyaç duyduğunuz duvar kaplama panellerini ise sektörün lider oyuncusu Europanel Covering’de bulabilirsiniz. Nitekim europanelcovering.com sitesinde her zevke uygun tuğla duvar kaplama panelleri mevcut. 

Tuğla duvarlar ve dış cephe kaplamaları geçmiş yıllarda sıkça rastlanan görüntülerden biriydi. Hatta dönemin popüler video kliplerinde bile kullanılmıştı. Siz de iç duvarlarınızda dönemin ruhunu yansıtmak için tuğla görünümünü kullanabilirsiniz. Örneğin televizyon arkasında kullanacağınız tuğla duvar kaplama panelleri ile modern ve özgün bir yaşam alanı yaratmanız mümkün. Dahası, tuğla görünümlü duvarınız üzerine yerleştireceğiniz raflar ile portatif ve şık bir kütüphaneye sahip olabilirsiniz. Üzerine yerleştireceğiniz objelerle görünüme zenginlik ve tarz katmak da seçenekler arasında.

Retro stil önerilerimizden biri de banyolarınız için. Tuğla duvar kaplama panelleri su tutmayan yapıları ile banyolarda da kullanıma uygundur. Duvarlarınıza tuğla görünümü kazandırdıktan sonra dekorasyon stilinizi İskandinav tarzı ya da minimal detaylarla zenginleştirebilirsiniz.

Tuğla duvar kaplama panelleri ile retro görünüm kazandırabileceğiniz yerlerden biri de balkonlardır. Tuğla görünümlü panelleri iklim şartlarına dayanıklılığı nedeniyle dış mekanlarda da kullanmanız mümkün. Balkon duvarlarınızı tuğla panellerle kapladıktan sonra seçeceğiniz retro sandalye ve masalarla şık bir oturma alanı yaratabilirsiniz. Dekorasyonunuzu nostaljik bir radyo veya siyah beyaz resimli çerçevelerle detaylandırabilirsiniz.

Duvar Kaplama Panellerinde Europanel Covering Güvencesi

Retro stilden ve tuğla duvar kaplama panellerinden yukarıda kısaca bahsettik. Uzun yıllardır duvar kaplama panelleri alanında hizmet veren Europanel Covering, her zevke uygun panelleriyle dekorasyon stiline şık bir görünüm kazandırmakta. Özellikle Old Brick serisi bu tarza uygun birbirinden güzel seçeneklere sahip. Tuğla duvar kaplama panelleri ile retro stili bu ürünlerle yaşam alanlarınıza yansıtabilirsiniz. Hem dayanıklı hem de dekoratif duvar kaplama panelleri için europanelcovering.com sitesi sizlerle!

Bu İçeriğe Tepkiniz Nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow

EXENONLINE E-ticaret danışmanlığı olarak 360 derece dijital pazarlama çözümlerimiz ve SEO çalışmalarımızla işletmenizin başarı eksenini oluşturuyoruz.