KOBİ İş Geliştirme Destekleri

KOBİ (Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeler) iş geliştirme destekleri, hükümetler, uluslararası kuruluşlar, yerel yönetimler, ticaret odaları, meslek odaları gibi kuruluşlar tarafından sunulan çeşitli program ve projelerdir.

Mar 29, 2023 - 12:50
Mar 29, 2023 - 13:45
 0  4
KOBİ İş Geliştirme Destekleri

KOBİ (Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeler) iş geliştirme destekleri, hükümetler, uluslararası kuruluşlar, yerel yönetimler, ticaret odaları, meslek odaları ve diğer kuruluşlar tarafından sunulan çeşitli program ve projelerdir. Bu desteklerin amacı, KOBİ'lerin sürdürülebilir büyümelerini sağlamak ve rekabet güçlerini artırmaktır.

KOBİ gelişimine destek, finansal destek, eğitim ve danışmanlık hizmetleri, teknolojik yeniliklerin benimsenmesi ve uygulanması, pazarlama ve satış faaliyetlerini içermektedir. Bu desteklerin sağlanması, KOBİ'lerin işlerini daha verimli ve etkin bir şekilde yapmalarına ve verimliliklerini artırmalarına yardımcı olmaktadır.

KOBİ'lere sunulan destekler ülke ve kuruluşlara göre değişiklik gösterebilmektedir.

KOBİ Kalkınma Desteği, Türkiye'deki küçük ve orta ölçekli işletmelere (KOBİ'ler) destek sağlayan bir programdır. Bu program, rehberlik ve danışmanlık hizmetleri, finansal destek ve iş geliştirme, büyüme ve uluslararasılaşma ile ilgili yardım dahil olmak üzere çeşitli türde yardımlar sunmaktadır. KOBİ İş Geliştirme Desteği, KOSGEB tarafından Türkiye'deki küçük ve orta ölçekli işletmelere destek sağlayan bir programdır. Program girişimcilik, Ar-Ge, teknolojik üretim, yerelleştirme, iş geliştirme, büyüme, uluslararası uyum, finansman, rehberlik ve danışmanlık hizmetleri, mikro ve küçük işletmeler için hızlı destek gibi çeşitli destek türleri sunmaktadır. KOBİ Destek Programı ve yenilik, geliştirme ve araştırma projeleri için KOSGEB destek kredileri gibi diğer KOBİ destek programları mevcuttur. Aynı zamanda Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme Başkanlığı (KOSGEB) tarafından yürütülen program, KOBİ'lerin ulusal ekonomik ve sınai hedeflerine ulaşmalarına destek olmayı hedefliyor.

Bunların dışında bazı girişimciler de KOBİ'ler için destekleyici projeler üretiyor. Bu projeler iş geliştirme açısından büyük önem taşıyor. Örneğin KOBİ işletmelerine reklam desteği sağlayan sektörel firma rehberi ücretsiz olarak sunduğu iş rehberi hizmetleri ile firmalara zaman kazandırmaktadır.

Bu İçeriğe Tepkiniz Nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow

KOBİ Sektörel Bugün yeni nesil ticaret ortamının bitmez tükenmez bir yol olduğunu ve bu yolda kilometrelerce yol kat edeceğimizi hepimiz çok iyi biliyoruz. Bu ticari yolda ilerlerken ne yapmamız gerektiğini henüz tam olarak çözmüş değiliz. Öncelikle tüm bu sorunları milli birlik ve beraberlik içinde çözmemiz gerekiyor.