Sigorta Poliçesini Dikkatle İnceleyin

Sigorta sözleşmelerinde yer alan ancak müşterinin sigorta yaptırırken dikkat etmediği muafiyetler, hasar anında mağduriyet oluşturmaktadır. Muafiyet sorunu en çok kasko sigortalarında yaşanıyor.

Mayıs 16, 2023 - 17:39
Temmuz 23, 2023 - 02:20
 0  13
Sigorta Poliçesini Dikkatle İnceleyin
Web Haberleri

Sigorta sözleşmelerinde yer alan ancak müşterinin sigorta yaptırırken dikkat etmediği muafiyetler, hasar anında mağduriyet oluşturmaktadır. Muafiyet sorunu en çok kasko sigortalarında yaşanıyor. Sigortacılar, poliçenin dikkatli bir şekilde gözden geçirilmesinin önemini vurgulamaktadır.

Sigortalılar için en önemli sorunlardan biri de poliçede yer alan muafiyetlerdir. Sigortalının hasar ödemeleri sırasında karşılaştığı muafiyetler çeşitli mağduriyetlere yol açmaktadır. Muafiyet, sigorta poliçesinde belirtilen bir tutardır ve sigorta şirketinin ödemesi için bu tutarın aşılması gerekir.

Şikayetlerin çoğu ilk cam değişiminde yaşanıyor


Muafiyet tutarının yüksek olması daha dar kapsam anlamına geldiğinden, tutarın dikkatli bir şekilde belirlenmesi gerekir. Muafiyet tutarının hasar durumunda ödenecek tutarı etkileyeceğini söyleyen sigortacılar, sigortalının poliçe satın almadan önce muafiyet tutarını doğru belirlemesi ve tüm detayları incelemesi gerektiğini hatırlatıyor. Artan kasko maliyetleri nedeniyle tercih edilmeye başlanan düşük ücretli kaskoda muafiyetlere dikkat çekiliyor. Muafiyet oranları yüksek olan bu tip paketlerde hasar durumunda müşteri hasarın büyük kısmını üstlenmek zorunda kalabilmektedir. Kaza muafiyeti, aracın sigorta bedeli veya aracın değeri üzerinden belirlenir. Kaza muafiyet tutarı ne kadar yüksekse primlerin o kadar düşük olduğu belirtiliyor.

Sigortalılar için en önemli sorunlardan biri poliçede yer alan muafiyetlerdir. Sigortalıların hasar ödemeleri sırasında karşılaştıkları muafiyetler çeşitli mağduriyetlere neden olmaktadır. Muafiyet, sigorta poliçesinde belirtilen bir tutardır ve sigorta şirketinin ödemesi için aşılması gerekir.

Daha yüksek bir muafiyet tutarı, daha az teminat anlamına geldiğinden, miktarın dikkatli bir şekilde belirlenmesi gerekmektedir. Muafiyet tutarının hasar durumunda ödenecek tutarı etkileyeceğini söyleyen sigortacılar, sigortalının poliçe satın almadan önce muafiyet tutarını doğru belirlemesi ve tüm detayları incelemesi gerektiğini hatırlatıyor. Artan kasko fiyatları nedeniyle tercih edilmeye başlayan düşük maliyetli kaskoda muafiyetlere dikkat çekiliyor. Muafiyet oranları yüksek olan bu tür paketlerin hasar görmesi durumunda hasarın büyük bir kısmını müşteri üstlenmek zorunda kalabilmektedir. Kaza muafiyeti, aracın sigorta bedeli veya aracın değeri üzerinden belirlenir. Kaza muafiyet tutarı ne kadar yüksekse primlerin o kadar düşük olduğu belirtiliyor.

Bu İçeriğe Tepkiniz Nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow

Haberse En yeni haberler, güncel gelişmeler ve ilgi çekici içeriklerle dolu olan haber blogumuzda bilgilere hızlıca ulaşın.
SEO Doping